Енергозбереження та екологія тепла з ІЧ-опаленням

 

Енергозбереження та екологія тепла з ІЧ-опаленням
Читайте всі і не говоріть, що не чули: інфрачервоне опалення якнайкраще відповідає санітарним вимогам до комфорту людини та вимогам до енергозбереження за умов дорожчання енергоносіїв.

Відсутність конвективних потоків при променевому ІЧ-опаленні перешкоджає підйому пилу з підлоги та її поширенню по всьому приміщенні. Повітря і стіни будинку прогріваються рівномірно, а різниця температур на рівні голови і ніг практично не відчувається. Зменшуються втрати тепла, пов'язані із зайвим перегрівом повітря: коли в ноги мерзлякувато, а повітря перегріте і в приміщенні душно.

Знайоме?

При ІЧ-опаленні практично відсутня деіонізація повітря опалювального приміщення, тому відпадає необхідність у відновленні люстрами Чижевського нормального рівня негативних аероіонів. Натомість, в конвективному опаленні при русі повітря через заземлені металеві радіатори, конвектори та подібні пристрої різко знижується кількість негативно заряджених аероіонів - з 700-1000 од. / см ³ до 50-100 од. / см ³, тобто в 10 разів, аніж необхідно для людини. 
Завдяки невисокій температурі випромінюючої тепло поверхні довгохвильових ІЧ-нарівачів повністю відсутнє розкладання й окислювання органічних речовин, що містяться в повітрі.

Крім того, зберігається мікрофлора повітря і газовий склад. 
Тому повітря зберігає свої якості: воно живе й здорове, зменшується потреба в припливі свіжого повітря і вентиляції, а відтак, знижуються теплові втрати.

Одним словом, ІЧ-опалення зберігає повітря живим, природнім, н відміну від традиційних систем при температурі гріючих поверхонь понад 60ºС, що створюють «пастеризоване» повітряне середовище, яке знижує захисні функції організму.

Всяка «штучність» шкідлива для здоров'я людини. А «дихання - найважливіший канал зв'язку людини з космосом» - стверджував геніальний російський вчений В. І. Вернадський.

Завдяки значній площі теплового випромінювання теплої підлоги, теплої стелі, ІЧ-панелей досягається рівномірність і вирівнювання з різних боків променистого теплового потоку від огороджувальних конструкцій. Також збільшується (до 100%) зона теплового комфорту опалювального приміщення. 
М'яке ІЧ-випромінювання гріє безпосередньо тіло людини, пронизуючи одяг, тому тепловий комфорт для мешканців досягається при температурі повітря нижчій на 3-4ºС, що додатково на 15-20% знижує теплові втрати і енерговитрати на опалення при підвищенні рівня комфортності.

І, нарешті, системи електричного опалення не вимагають установки додаткових приладів обліку теплової енергії чи додаткових спеціальних погоджень. Звісно, не завадить поставити до відома енергетиків та отримати знижений тариф на електроопалення.

Але найголовніше, ІЧ-опалення володіє незаперечною перевагою: це проста, надійна та ефективна система авторегулювання подачі тепла. Потреба в теплі змінюється протягом доби і залежить від внутрішніх теплонадходжень, сонячної радіації, режиму вентиляції. Оскільки, більшість людей в робочий час відсутні вдома, систему опалення можна перевести на економний режим. Так само і вночі або у вихідні та відпустки можлива додаткова економія за рахунок контролерів клімату.

Безумовно, застосування сучасних систем регулювання роботи системи дозволяє довести економію енергії на опалення до 60%.
 Отже, сумарне зниження енерговитрат на опалення, а точніше, на створення в оселі теплового комфорту при ІЧ-обігріві в порівнянні з традиційним центральним опаленням або системою конвективного типу із котлом становить залежно від конкретних інженерних рішень від 20 до 60%.

Вирішувати ж вам: залишатись в полоні централізованого опалення чи забезпечити собі кращий тепловий при мінімальних витратах.

 

АКЦІЯ! ЗАМОВ собі БЕЗКОШТОВНИЙ ТЕСТ ОБІГРІВАЧА!Обновлен 06 ноя 2013. Создан 05 окт 2013  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником
Украинский строительный портал www.promobud.ua eco-obogrev.com Закажите с нашего нового магазина!all.biz