Котел без контролера, як авто без тормозів!

 

Котел без контролера, як авто без тормозів!
Контролери, терморегулятори, кімнатні термостати - це все ягоди з одного поля! А поле це – комфорт, економія та надійність. А якщо серйозно і без метафор, то саме контролер «Віват» створений для підтримання температури в приміщенні, економії газу чи електроенергії та збільшення терміну служби Вашого котла.

Пригадайте, як ви регулюєте роботу котла по погоді за вікном? Як підбираєте комфортну температуру повітря в приміщенні?
А ніяк, точніше вручну і на рівні власних відчуттів! Насправді, робота котла не пов’язана напряму із вашою кінцевою метою – зігрітись. В котлі вивільнена енрегія гріє воду, вода гріє труби, а труби вже повітря. Тоді й до вас дійде черга. Ви можете лише збільшити або зменшити температуру води в системі. Робота котла відбувається вже залежно від того, чи досягла вода в системі заданого на котлі температурного значення. Так працює автоматика котла під вашим ручним керуванням.

Навіть з дорогим котлом ви залишаєтесь трішки кочегаром. Бо коли за вікном змінюється погода, а вона в наших широтах досить мінлива, вам знову доводиться йти до котла і крутити регулятор, інакше в кімнаті буде холодно, або навпаки, надто душно. І такі ручні маніпуляції вам доводиться робити весь час, доки не закінчиться опалювальний сезон, або доки ви не модернізуєте свою систему опалення контролером температури повітря.
«Модернізація» - можливо, це заголосно сказано, хоча доповнення системи опалення контролером "Віват-1" досить відчутне покращення для господаря помешкання: як на голову та загальний комфорт, так і на гаманець.

Справа в тому, що контролер відповідає за підтримку стабільної, визначеної вами, температури повітря в помешканні. Це досягається шляхом безпосереднього керування роботою циркуляційного насосу. Котел працює як і раніше, в режимі «вкл.-викл.». Зазвичай пальники котла регулярно запускаються на короткий проміжок часу: як правило - раз за 5-10 хвилин на 1-2 хвилини. 
А ось циркуляційний насос, при цьому, працює цілодобово, не залежно від того, горить газ у котлі чи не горить.
Тому завдання контролера «Віват» - підтримувати задану користувачем температуру повітря в приміщенні, регулюючи режим роботи циркуляційного насосу.

Як працює контролер "Віват-1"? 
Сам контролер розташовується безпосередньо біля котла та насоса. Датчик температури повітря може бути винесений на відстань до 50 м.  Сам мікропроцесорний датчик розташовується в пріоритетному приміщенні, по якому він і буде робити заміри.

Ви задаєте на контролері бажане значення температури в приміщенні, - наприклад: + 21 °С. При зниженні температури в кімнаті всього на 0,1 °С контролер вмикає систему опалення, насос починає прокачувати через радіатори більше підігрітої води і температура повітря в приміщенні повертається до заданої. Відповідно, після перевищення температури на 0,1 °С – насос відключається. А котел продовжує працювати в своєму режимі, адже у нього своя автоматика.
Повітря в приміщенні схолодає набагато повільніше, ніж вода в системі опалення, тому з контролером «Віват» частота включень котла скорочується в десятки разів, що не може не позначитися на збільшенні терміну його експлуатації.

З моменту монтажу контролера «Віват» в систему опалення у господаря відпаде необхідність регулювати температуру на котлі вручну – достатньо лише один раз її виставити на контролері!

На ринку присутні чимало кімнатних термостатів. Однак ті, що в ціні до 500 грн., - релейного типу, недостатньо надійні, а імпортні процесорні, які надійніші - недостаньо доступні. Вартість більшості якісних імпортних контролерів сягає сотень, а то й тисяч, євро. До того ж вони всі погодозалежні, а ця, не зовсім раціональна, додаткова опція суттєво збільшує їх вартість.

Коли на вулиці взимку потепліє, коли сонце гріє в кімнату через вікно, якщо ваша квартира розташована всередині будинку і сусіди вас підігрівають або за інших сприяливих обставин система опалення з "Віватом" і так знаходитиметься на мінімумі. Ваші гроші економляться, а ви відпочиваєте.

І нема потреби переплачувати за дорогі імпортні терморегулятори. Так як і нема необхідності купувати дорогі закордонні котли, адже ККД їх лише на 2-3% відрізняється од вітчизняних: важливо лише вибрати надійні пальник та автоматику...

Таким чином, керування роботою системи опалення на основі будь-якого котла з допомогою контролера «Віват» дає змогу зберегти 25-30% енергії, або чверть грошей на опалення. Адже підвищення кімнатної температури на кожен градус, крім відчутного дискомфорту, призводить до перевитрат енергоносія приблизно на 5%. 2 градуси – 10% витрат, 3 – 20%. І так далі.

Але тут найцікавіше. Навпаки, зменшення температури повітря на 1°С дає економію грошей 5%, 2 градуси – 10%, 3 градуси – 20%. Тому «Віват» має додатковий режим роботи – так званий нічний, або економний. Коли в приміщенні нема мешканців, або вночі, коли температура може бути нижчою, нема потреби підтримувати 22 °С, достатньо, скажімо, й 14-16 °С. Тепер порахуймо економію: якщо 1 °С – це 5%, то різниця у 8 градусів дасть скорочення витрат на 40%. Розрахунок звичайно умовний, але коли платитимете за газ чи інше паливо, буде відчутно.

Тепер можете погортати абонентську книжку по газу і порахувати, яку суму ви заплатили за останній опалювальний сезон. Відняти від неї 25-30% - саме на стільки б Ви заплатили менше, був би у Вас встановлений контролер «Віват».

Отже, при середньостатистичному будинку в 100 м.кв., який за газ в новому сезоні може платити до тисячі гривень на місяць економія за рахунок «Віват» становитиме 300 грн. За опалювальний сезон, який у нас триває до півроку – це буде 1800 грн., що рівнозначно чотирьом контролерам, включно із їх монтажем.
Плюс ще 30-40 зекономлених кіловат на місяць від насоса. Адже витрати електроенергії на роботу насоса за опалювальний період порахувати не складно. Його споживання (60-90Вт/год.) за добу дасть витрати вже 1,4-2,2 кВт, а за місяць – цілих 43-65 кВт.
Плюс зменшення зносу самого котла, вартість якого знаєте, бо купували за власні гроші.

І на останок. Розробники «Віват-1» передбачили для вас маленьку приємність. Контролер оснащений датчиком освітлення – коли в приміщені темно, вмикається чергова підсвітка. Маленький світлодіод, можна сказати, майже не споживає енергії. Однак світить пристойно і, заходячи в котельну, кухню чи коридор, де розташований контролер, нема потреби вмикати основне освітлення. Що також заощадить додаткову гривню.

Ефективність контролера «Віват-1» очевидна.

 

АКЦІЯ! ЗАМОВ собі БЕЗКОШТОВНИЙ ТЕСТ ОБІГРІВАЧА!Обновлен 06 ноя 2013. Создан 09 окт 2013  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником
Украинский строительный портал www.promobud.ua eco-obogrev.com Закажите с нашего нового магазина!all.biz